Klub filmowy w CEZ

W Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli działa Szkolny Klub Filmowy. Pod okiem pani Anny Gadomskiej i Alicji Konopelskiej młodzież realizuje swoje pomysły filmowe.

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Szkolnego Klubu Filmowego:

http://www.cezstalowawola.pl/skf/
„Książki naszych marzeń” – film konkursowy uczniów Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli nagrodzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

19 grudnia 2014 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody dla laureatów ogólnopolskiego konkursu „Książki naszych marzeń”. W gronie laureatów znaleźli się także uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli zajmując trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, wygrywając jednocześnie 50 książek. Nagrody wręczyła sama minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Szkołę na uroczystej gali reprezentowali: Kamil Koszyczek, Michał Cichoń oraz Maciej Krawiec.

Konkurs MEN skierowano do wszystkich typów szkół, a jego celem była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przedmiotem konkursu było przygotowanie przez szkołę listy maksymalnie 50 książek, o przeczytaniu których marzą uczniowie oraz filmu na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo…”.

Do konkursu zakwalifikowały się 1123 szkoły. Zwycięzców wybrała kapituła, na czele której stała minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Laureaci konkursu wskazali łącznie 636 tytułów książek, o przeczytaniu których marzą. Wszystkie z nich otrzymają.

Wyzwanie podjęła biblioteka CEZ i Szkolny Klub Filmowy. Wśród uczniów CEZ zostało przeprowadzone głosowanie, w którym każdy wskazał trzy dowolne książki dostępne na polskim rynku, o przeczytaniu których marzy. Na podstawie wyboru dokonanego przez uczniów biblioteka opracowała listę 50 najczęściej wskazywanych pozycji.

Członkowie Szkolnego Klubu Filmowego działającego w CEZ nakręcili krótki film. Uczniowie, pasjonaci kina uczestniczyli niedawno w warsztatach filmowych organizowanych przez Miejski Dom Kultury, z którym biblioteka od lat współpracuje, także w ramach edukacji filmowej. Nabyte tam umiejętności zostały wykorzystane i znacznie przyczyniły się do ogólnego sukcesu. Należy dodać, że w trakcie warsztatów również powstał film, który jest aktualnie w trakcie montażu. Działania młodych „filmowców” nabierają tempa i pewnie na wiosnę zobaczymy kolejny materiał promujący Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Twórcy filmu to uczniowie technikum: Natalia Patkiewicz, Kamil Koszyczek, Bartek Sęk, Maciek Krawiec, Michał Cichoń, Bartek Biszczak i Wojtek Siuzdak. Uczniowie pracowali pod opieką pani Anny Gadomskiej i pani Anny Glanert.

Opracowanie notatki: Anna Glanert – CEZ Stalowa Wola

 

FILM NAGRODZONY W KONKUSIE:

 

INFORMACJA O KONKURSIE:

http://www.men.gov.pl/index.php/1731-znamy-laureatow-konkursu-ksiazki-naszych-marzenMapa Dojazdu

Napisz do nas