Filmowa gra miejska dla młodzieży

20 października odbyła się w Stalowej Woli pierwsza Filmowa Gra Miejska. Grę zorganizowało Stalowowolskie Towarzystwo Kulturalne oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Filmowa Gra Miejska została zrealizowana w ramach projektu „Wzbogacanie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli” dofinansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola. Pogoda nie dopisała i rozgrywki filmowe zostały zrealizowane na terenie domu kultury. Ale co tam pogoda! Dobry humor i zapał do filmowego pojedynku był ogromny. Na uczestników czekały zadania dotyczące polskich filmów: stworzenie plakatu do filmu „Wszystko może się przytrafić” Marcela Łozińskiego z pakietu Filmoteki Szkolnej, rozpoznanie na zdjęciach aktorów, dopasowanie tytułów filmów do zdjęć, rozpoznanie cytatów z filmów oraz zadanie specjalne w ramach którego, uczestnicy mieli za zadanie poczuć się jak na planie filmowym i ucharakteryzować na bohaterów filmowych.

W Filmowej Grze Miejskiej wzięły udział czteroosobowe grupy uczniów z czterech stalowowolskich szkół:
Gimnazjum Nr 4,
Gimnazjum Katolickiego,
Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej
oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.

Gościem specjalnym gry była pani Emilia Żuber z młodzieżą z Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim. Pierwsza, stalowowolska Filmowa Gra Miejska za nami. Entuzjazm i zapał do kolejnej edycji gry jest, więc jeszcze rozkręcimy filmowo miasto.Mapa Dojazdu

Napisz do nas