Galeria

60 lat Kina Wrzos – Jubileuszowy weekend filmowy

Dzieciaki w Kinie – seanse familijne

Od października 2016 roku do lutego 2017 Kino „Wrzos” w ramach akcji „Dzieciaki w kinie” zorganizowało familijne poranki filmowe. W repertuarze znalazły się wartościowe filmy dla naszych najmłodszych widzów, m.in.  produkcje dystrybuowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty czy oscarowa animacja „W głowie się nie mieści”. Po seansach odbywały się  animacje inspirowane filmem, a niektóre stały się również punktem wyjścia do organizacji warsztatów dla rodziców.
Poranki filmowe w 2016 roku zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach programu Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych Filmoteki Narodowej.


Dzieciaki na horyzoncie – kampania społeczna promująca wartościowe kino dla dzieci

„Dzieciaki na horyzoncie” to kampania społeczna, której celem jest promocja i produkcja dobrego kina dla dzieci. Pomysłodawcą i propagatorem akcji jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w Warszawie. Kino „Wrzos” wzięło udział w kampanii i raz w miesiącu od października 2014 do czerwca 2015 prezentowało ciekawe, niebanalne filmy dla dzieci.

Po każdym seansie odbywały się animacje rodzinne inspirowane filmem.Spotkania filmowe w Kinie „Wrzos”

Spotkanie z Łukaszem Światowcem – stalowowolaninem, jednym z autorów scenariusza filmu „Planeta singli” // „Planeta singli” – komedia romantyczna, którą śmiało można określić przełomową, odczarowującą niechlubny gatunek polskiej komedii romantycznej. Jest i stalowowolski akcent w tej produkcji, a to za sprawą pana Łukasza Światowca –  jednego z autorów scenariusza filmu. Spotkanie ze stalowowolaninem odbyło się z okazji premiery filmu w Kinie „Wrzos”.

Spotkanie z Kamilem Dobrowolskim – aktorem teatralnym i filmowym // Pan Kamil Dobrowolski jako jeden z trzech polskich aktorów zagrał w filmie „Syn Szawła” nagrodzonym Oscarem w 2016 roku w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Z okazji  specjalnego pokazu filmu w ramach Seansu Pod Palmą odbyło się spotkanie z panem Kamilem, który opowiedział o pracy na planie.WARSZTATY FILMOWE DLA MŁODZIEŻY Z TOWARZYSTWEM INICJATYW TWÓRCZYCH „ę” W WARSZAWIE

Rok 2012

Prowadzenie:

Jakub Piątek – reżyser filmowy, absolwent reżyserii PWSFTViT w Łodzi oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, związany z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Koordynator projektu „Videonotacje” w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”, w którym za pomocą filmu dokumentalnego warszawiacy opowiadają o kulturze niezależnej stolicy tworząc videonotatki danego przedsięwzięcia artystycznego,

Paulina Capała – doradca zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i w Laboratorium Reportażu, uczestniczka kursu o filmie dokumentalnym w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Koordynatorka programu Polska.doc

 


 Warsztaty filmowe z Joanną TarkoKino plenerowe


„Zza kulis sceny”

W 2015 roku podejmowaliśmy znakomitych gości w Kinie „Wrzos” – wybitnych, polskich aktorów: Daniela Olbrychskiego oraz Grażynę Szapołowską, a także reżyserkę młodego pokolenia – Katarzynę Jungowską. Pomysłodawczynią spotkań w ramach cyklu „Zza kulis sceny” jest pani Ewelina Rozmus.

Spotkanie z panem Danielem Olbrychskim odbyło się w ramach programu „KULTURA DOSTĘPNA” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie z panią Grażyną Szapołowską oraz panią Katarzyną Jungowską odbyło się dzięki współpracy ze Stalowowolskim Towarzystwem Kulturalnym w ramach projektu dofinansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola oraz Filmoteki Narodowej – Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

 Filmowa gra miejska 2015


 

Warsztaty filmowe z Piotrem Żukowskim

W lipcu 2015 roku Stalowowolskie Towarzystwo Kulturalne we współpracy z Miejskim Domem Kultury zorganizowało warsztaty filmowe w ramach projektu „Wzbogacanie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli” dofinansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola.

Warsztaty poprowadził Piotr Żukowski – reżyser, operator, producent filmowy
i telewizyjny, twórca Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych. Absolwent PWSFTviT, Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie. Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Współproducent i autor zdjęć do filmów m.in. Piotra i Dominika Matwiejczyków, Bodo Koxa. Wieloletni koordynator Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego Multimediaoff. Jest pomysłodawcą założenia Fundacji Obrazy Bez Granic oraz jej fundatorem.


 

Animacja – Jak Wola stała się Stalowa

Mapa Dojazdu

Napisz do nas