Zdarzenia Teatralne – „Obroty rzeczy” M. Białoszewski, Teatr Okna (MDK)

23 marca 2018 (piątek)
godz. 18.00
sala kameralna MDK

W sezonie 2017/2018 Teatr OKNA proponuje swoim miłośnikom spotkanie ze sztukami Mirona Białoszewskiego. Twórcy Teatru Osobnego, który zapoczątkował polską powojenną awangardę teatralną. „Obroty rzeczy” są czwartym programem Teatru Osobnego z 1959 roku. W sztukach: „Imiesłów”, „Pani Koch”, „Szury”, „Stworzenie świata” interesuje Białoszewskiego teatralizacja gramatyki języka, która odsłania przede wszystkim gramatykę egzystencji.

„Obroty rzeczy” M. Białoszewski, Teatr Okna (MDK)

wyst.: W. Wermińska, K. Chudzik, J. Mazurczyk, reż. M. WoynarowskiZdarzenia Teatralne po raz dziesiąty!
23 – 25 marca 2018
Miejski Dom Kultury
Spółdzielczy Dom Kultury

Poszukiwania pomysłu na lokalne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru sprawiły, że jako ich rezultat pojawiły się w Stalowej Woli Zdarzenia Teatralne. Organizatorzy, czyli Miejski Dom Kultury i Spółdzielczy Dom Kultury, budując program Zdarzeń Teatralnych udowadniają, że teatr u nas mieszka, a nie tylko bywa.

To co wydarzy się podczas tegorocznych Zdarzeń Teatralnych jest kwintesencją dziesięcioletnich doświadczeń. Tradycyjnie zobaczymy spektakle stalowowolskich teatrów, ale wystąpią również zaproszeni goście. O ich wyborze decyduje co roku jury Biesiady Teatralnej w Horyńcu – jednego z najważniejszych festiwali dla teatrów amatorskich w Polsce. Do Stalowej Woli zapraszani są laureaci tego festiwalu.

X Zdarzenia Teatralne są wizytówką naszego, lokalnego środowiska teatralnego oraz spojrzeniem w witrynę prezentującą najciekawsze zjawiska na polskiej scenie amatorskiej.

Zapraszamy!Mapa Dojazdu

Napisz do nas