Sekret Eleonory (Dzieciaki w Kinie)

22 stycznia 2017
godz. 11.00

Kino „Wrzos” zaprasza na familijny seans w ramach cyklu „Dzieciaki w kinie”. Tym razem poznamy magię książek i ich niezwykłą moc, która wpływa na naszą wyobraźnię.

„Sekret Eleonory” to historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. Film opowiada o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły. To piękna animacja, która pokazuje magię płynącą z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki.

Po projekcji zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy inspirowanej filmem, a rodziców na warsztaty, dzięki którym zapewne każdy z Was zapragnie poczytać dziecku choć jedną książkę.

Wedle badań czytanie książek dzieciom ćwiczy koncentrację, gwarantuje rozwój emocjonalny i intelektualny oraz stanowi ochronę przed uzależnieniem od telewizji i internetu. Jakie książki wybrać, by dziecko chciało słuchać i czytać? Jak czytać, by zafascynować literaturą od urodzenia? Jak kupować książki? I w końcu, dlaczego to właśnie książka jest idealnym prezentem na wszystko? Na te pytania odpowie Katarzyna Walerowicz – pomysłodawczyni warsztatów, mama, polonistka i propagatorka czytelnictwa. Podczas spotkania będzie można "na żywo" zapoznać się z kilkudziesięcioma tytułami polecanych książek dla dzieci.

Tymczasem z okazji Dnia Babci i Dziadka wszystkim Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Kina „Wrzos” na film i warsztaty, ponieważ dla nich z okazji ich Święta wstęp na seans „Sekret Eleonory” w ramach akcji „Dzieciaki w kinie” jest bezpłatny.

Bilety: dorośli – 10 zł, dzieci – 5 zł
Animacja, 80 min.
Film dla dzieci od lat 6

sekret-eleonory-plakat-ogolny

 Mapa Dojazdu

Napisz do nas