NAJLEPSZE POLSKIE 30′ (cz. II)

22 maja 2018
godz. 20.00
SEANS POD PALMĄ

Czasem 30 minut wystarczy, by opowiedzieć niesamowitą historię, która zostaje z nami na zawsze.

Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe, pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, po raz pierwszy na dużym ekranie!

Cztery krótkie filmy, cztery różne światy i cała paleta emocji. Nie zabraknie okazji do wzruszeń, śmiechu i refleksji. I z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!

www.najlepszepolskie30.pl

JA I MÓJ TATA

Zabawny i wzruszający film Aleksandra Pietrzaka z rewelacyjnymi rolami Łukasza Simlata i Krzysztofa Kowalewskiego.

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który ma pogłębiającą się chorobę Alzheimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, którego z każdym dniem zostaje coraz mniej.

nazywam się julita

Szczera i poruszająca historia trudnej więzi matki i córki z przejmującymi rolami Marty Ścisłowicz i laureatki Złotych Lwów, Aleksandry Koniecznej w reżyserii Filipa Dzierżawskiego, twórcy głośnego dokumentu Miłość.

Nękana poczuciem winy matka nie chce spotkać się z córką. Nie widziały się od dziesięciu lat. Julita pod pretekstem wchodzi do więzienia, żeby się z nią skonfrontować i rozliczyć trudną przeszłość.

BARAŻ

Najlepszy krótki film 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego! Niepozbawiona humoru i miłości opowieść o złożonej relacji ojca i syna z okręgową piłką nożną w tle.

Mieszkający pod Warszawą 38-letni Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi na czym polegają rządzące światem zasady. Sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego synka.

WIĘZI

Krótkometrażowy dokument Zofii Kowalewskiej, który podbił świat i znalazł się na oscarowej shortliście!

Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

 Mapa Dojazdu

Napisz do nas