Konferencja filmoznawcza

24 listopada 2014
od godz. 10.00

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnej konferencji filmoznawczej dla nauczycieli, bibliotekarzy, wychowawców, która odbędzie się 24 listopada 2014 r. w Miejskim Domu Kultury, ul. 1 Sierpnia 9, 37 – 450 Stalowa Wola
Rozpoczęcie konferencji o godz. 10.00

Tematyka:
– „Jak oglądać filmy z młodzieżą. Film fabularny w psychoedukacji, terapii, profilaktyce”
(prowadzenie: Dawid Bałutowski)
– Dobre praktyki: kreatywne działania filmowe na przykładzie BWA – Galerii Sanockiej. Pracowni Edukacji Artystycznej
(prowadzenie: Sławomir Woźniak)
– Filmoteka Szkolna – jakie daje możliwości
(prowadzenie: Emilia Żuber)

Prowadzący:

DAWID BAŁUTOWSKI – Psycholog, certyfikowany trener, profesjonalny mówca, specjalista z zakresu kompetencji miękkich. Absolwent Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor książki „Jak oglądać filmy z młodzieżą. Film fabularny w psychoedukacji, terapii, profilaktyce”. Jako aktywny zawodowo trener pracuje od 2004 roku. Zrealizował ponad 2600 godzin szkoleniowych w głównej mierze realizując autorskie programy dla przedsiębiorców oraz pracowników oświaty. Brał udział w kilkudziesięciu konferencjach oświatowych prowadząc wykłady na terenie całej Polski.

SŁAWOMIR WOŹNIAK – kierownik BWA Galerii Sanockiej. Pracowni Edukacji Artystycznej, gdzie organizuje przeglądy filmowe oraz działania związane z edukacja filmową. Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie – magister sztuki (Wiedza o Teatrze). Współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Sztuki MEDIAWAVE 2007. Pomysłodawca i organizator projektu Filmowy Wehikuł.

EMILIA ŻUBER – Pracuje w Zespole Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim jako nauczyciel języka niemieckiego i wiedzy o kulturze. Od trzech lat realizuje filmowy projekt edukacyjny Filmoteka Szkolna na lekcjach wychowawczych oraz wiedzy o kulturze. W 2012 roku otrzymałam dofinansowanie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i zorganizowałam w szkole Święto Kina Polskiego. W programie imprezy promującej polską kinematografię znalazły m.in. warsztaty filmowe z montażystą, konkursy filmowe, maraton filmowy.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: k.wasyl1@wp.pl lub dostarczenie go osobiście do sekretariatu MDK do 20.11.2014r.

Organizatorem szkolenia jest Stalowowolskie Towarzystwo Kulturalne i Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu prowadzonego przez STK. Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Stalowa Wola.

W konferencji może wziąć udział maksymalnie 2 nauczycieli z danej szkoły gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Wszelkie pytania związane ze szkoleniem prosimy kierować na adres e-mail: k.wasyl1@wp.pl. Informacje można również uzyskać pod numerem telefonu: (15) 842-09-50 lub 500 710 654, informacji udziela Katarzyna Januszczak – osoba odpowiedzialna za organizację konferencji w Stalowej Woli. Osoby biorące udział w konferencji otrzymają certyfikat oraz materiały szkoleniowe.

 Pobierz
Formularz zgłoszeniowyMapa Dojazdu

Napisz do nas