Kino letnie – lipiec 2015

każdy piątek i sobota / lipiec 2015
godz. 21.00
taras MDK

„Podróż za jeden uśmiech”? Jak najbardziej można w nią wyruszyć w wakacyjne weekendy w Kinie Letnim MDK. W tym roku jego miejscówką będzie taras domu kultury. Na projekcje zapraszamy o godzinie 21.00, tuż po zachodzie słońca, w każdy piątek i sobotę.

W lipcowym repertuarze kina znalazło się 8 filmów uporządkowanych w cztery bloki tematyczne: „Weekend z komedią”, „Legendy muzyki”, „Szczypta orientu” oraz „Kino oscarowe”.

Aby ekspedycja filmowa przebiegała bez zakłóceń, mile widziani są widzowie wyposażeni w koce lub inny ekwipunek przydatny do wygodnego podróżowania. Innym cennym rekwizytem może być środek odstraszający komary. Teren kina wyposażony jest w leżaki i krzesła, bywa jednak, że występuje deficyt tych dobrodziejstw, dlatego ulubiony, wygodny leżaczek można zabrać ze sobą.

Zapraszamy na filmowe podróżowanie do Kina Letniego MDK!


WEEKEND Z KOMEDIĄ:

3 lipca 2015

LAST VEGAS reż. Jon Turteltaub
Robert De Niro, Morgan Freeman, Michael Douglas i Kevin Kline w tym samym filmie. Gwiazdorska obsada = mieszanka wybuchowa: talentu, dowcipu i dystansu do statusu wielkiego aktora Hollywood.
W sam raz na piątkowy wieczór.

4 lipca 2015

FACECI OD KUCHNI reż. Daniel Cohen
Smaczna komedia z nutką francuskiego humoru zaserwowanego przez samego Jeana Reno.


LEGENDY MUZYKI:

10 lipca 2015

BĘDZIE GŁOŚNO reż. Davis Guggenheim
Jimmy Page, The Edge oraz Jack White. Niemożliwe? Możliwe tylko w dokumencie muzycznym Davisa Guggenheima. Rockowy piątek na weekendu początek.

11 lipca 2015

SEN O WARSZAWIE reż. Krzysztof Magowski
„Sen o Warszawie” w reżyserii Krzysztofa Magowskiego to pierwszy duży film biograficzny o Czesławie Niemenie, piosenkarzu, kompozytorze i multiinstrumentaliście, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej.


SZCZYPTA ORIENTU:

17 lipca 2015

SMAK CURRY reż. Ritesh Batra
O miłości i życiowych zakrętach w sposób subtelny i zabawny, a do tego okraszony orientalnym smakiem indyjskiej kuchni.

18 lipca 2015

DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH reż. Haifaa Al-Mansour
Z niezwykłą lekkością i bez moralizowania opowiedziana historia o stereotypach i nakazach kulturowych, które wszyscy obchodzimy, niezależnie od miejsca w którym mieszkamy, gdy chcemy żyć w zgodzie ze sobą.


KINO OSCAROWE:

24 lipca 2015

SLUMDOG. MILIONER Z ULICY reż. Danny Boyle
Osiem Oscarów, w tym dla najlepszego filmu w 2009 roku i najlepszego reżysera. Historia młodego chłopaka, który w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji „Milionerów”. Ot, niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że niełatwe życie podpowiedziało bohaterowi filmu odpowiedzi na pytania w słynnej grze.

25 lipca 2015

ZNIEWOLONY. 12 YEARS A SLAVE reż. Steve McQueen
Trzy Oscary, w tym dla najlepszego filmu w 2014 roku. Ekranizacja wstrząsających wspomnień Salomona Northupa.. To wydarzyło się naprawdę.
Jest rok 1841. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup – wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność. Człowiek wolny pozostanie nim na zawsze.


Projekt „Wzbogacanie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli” dofinansowano
ze środków Gminy Stalowa WolaMapa Dojazdu

Napisz do nas