Jackie

P R E M I E R A
3 lutego - 16 lutego 2017

Relacja wydarzeń z życia Jackie bezpośrednio po zamachu i zabójstwie jej męża, prezydenta Johna F. Kennedy’ego w 1963 roku.

Nominowany do Oscara Darren Aronofsky przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy – Jacqueline Bouvier Kennedy (Natalie Portman). Wyprodukowany przez twórcę „Requiem dla snu” i „Czarnego łabędzia” obraz to poruszająca historia kobiety–ikony, uosobienia klasy, stylu i szyku. Postaci równie inspirującej, co tajemniczej. Uznawany za poważnego kandydata do Oscarów film wyreżyserował Pablo Larraín – zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie (za „El Club”). Oklaskiwana przez widzów i krytyków „Jackie” otrzymała nagrodę za Najlepszy Scenariusz na MFF w Wenecji. Zaś brawurowy występ Natalie Portman przyniósł aktorce nominacje do Złotego Globu i prestiżowych nagród Independent Spirit i Gotham Award.

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane Życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie.

Elektryzujący – Associated Press

Niezwykły – Hollywood Reporter

Nie do zapomnienia. Jeden z najlepszych filmów tego roku – Rollingstone

Wspaniały i pełen emocji – IGN Movies

Niezwykły portret najsłynniejszej Pierwszej Damy świata – Variety

Pewny kandydat do Oscarów – London Evening Standard

Dla Natalie Portman „Jackie” to osiągnięcie na miarę „Czarnego łabędzia” – New York Daily News

W walce o Oscary Natalie Portman właśnie wysunęła się na prowadzenie – JoBlo

Imponująca kreacja aktorska – Collider

Gwarantuje dreszcz emocji – New Yorker

Inspirujące kinowe doświadczenie – ComingSoon

Stylowa i niezwykle inteligentna próba uczłowieczenia legendy – Screen International


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mapa Dojazdu

Napisz do nas